°C

Publikacja o parku Goepperta w Szprotawie

archiwum autorów
 

Regionaliści, a jednocześnie pracownicy urzędu miasta w Szprotawie, Maciej Boryna i Jan Ryszawy zredagowali „Założenia do koncepcji zagospodarowania parku Goepperta w Szprotawie”. Mimo urzędniczo brzmiącego tytułu, jest to monografia jednego z najładniejszych miejsc w Szprotawie.

– W naszej pracy zebraliśmy niepublikowane nigdy, unikatowe mapy i plany miasta oraz zapiski urzędowe sprzed 100 lat zgromadzone w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze. Jest też bogaty zbiór archiwalnych zdjęć i widokówek – tłumaczy Maciej Boryna:

 

 

Publikacja licząca sto stron w połowie zawiera opisy przedwojennych dokonań twórców, a w połowie powojennych zmian w parku. Praca jest dostępna w formie pliku elektronicznego na stronie urzędu miasta w Szprotawie. Autorzy nie wykluczają wydania jej w formie tradycyjnej książki.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku