°C

ARiMR dotuje nawadnianie gruntów

foto. Pixabay
 

Zostałeś poszkodowany przez suszę? Chcesz uniknąć kolejnych strat? Sięgnij po pieniądze na nawadnianie gruntów! Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna nabór wniosków o przyznanie dotacji na inwestycje zabezpieczające przed skutkami suszy.

Jak zaznacza Andrzej Rochmiński, dyrektor lubuskiego oddziału regionalnego ARiMR, o wsparcie mogą się ubiegać rolnicy posiadający grunty o powierzchni od 1 do 300 hektarów.

– Wysokość dotacji może wynieść do 100 tys. zł, co powinno pozwolić na skuteczne zabezpieczenie przed kolejną suszą – dodaje:

 

Dotacje z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie można przeznaczyć na trzy kategorie inwestycji – ulepszające już istniejące instalacje nawadniające, powiększające obszar nawadniania lub ulepszające już istniejące instalacje.

– Wsparciu podlegać będzie połowa kosztów kwalifikowanych danej inwestycji, a w przypadku tzw. młodych rolników aż 60 procent – wylicza Andrzej Rochmiński:

 

Dodajmy, że wnioski o dotacje na inwestycje w nawadnianie gruntów można składać w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całym województwie. W ubiegłym roku program nie cieszył się jednak zbyt wielkim zainteresowaniem lubuskich rolników – w całym regionie po wsparcie zgłosiło się zaledwie 14 gospodarzy.

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku