°C

Kierował po pijanemu. 24-letnia pasażerka nie żyje

Fot. M.Poniedziałek
 

Policjanci z Żar pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę w tym powiecie. Zginęła w nim 24-letnia pasażerka audi A4. Kierujący autem 31-latek był nietrzeźwy – poinformowała w poniedziałek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Tragedia rozegrała się w niedzielę, po godz. 20 na lokalnej drodze w miejscowości Rusocice. Z ustaleń policji wynika, że 31-latek prowadzący audi z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w metalową barierę, a następnie w przydrożne drzewo.

W wyniku wypadku śmierć poniosła 24-letnia pasażerka audi, a kierujący i druga z pasażerek w wieku 34-lat zastali ranni i zabrani przez pogotowie do szpitala.

„Badanie wykazało, że 31-latek był nietrzeźwy; miał w organizmie ok. 1,2 promila alkoholu. Do tego był pod wpływem środków psychotropowych. W tej sytuacji grozi mu zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku ze skutkiem śmiertelnym. To czyn zagrożony karą od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności”

– powiedziała Berestecka.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku