°C

Policja i KAS zlikwidowały nielegalne salony gier w Iłowej i Świebodzinie

Fot. Lubuska Policja
 

W Iłowej i Świebodzinie policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych. Właściciele znajdujących się w nich automatów muszą liczyć się z wysokimi grzywnami i karami więzienia – poinformował w poniedziałek Maciej Kimet z lubuskiej policji.

„Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. zł. Ponadto za organizowanie gier hazardowych grozi również kara pozbawienia wolności do lat trzech lat”

– powiedział Kimet.

W Iłowej w pow. żarskim do lokalu z nielegalnymi automatami funkcjonariusze wkroczyli w czwartek. Efektem było zamknięcie lokalu i zabezpieczenie trzech automatów do gier hazardowych wykorzystywanych bez zezwolenia. W sobotę świebodzińscy policjanci i funkcjonariusze KAS weszli do jednego z lokali w tym mieście; było tam pięć takich urządzeń.

„W obu przypadkach, po przeprowadzonych czynnościach procesowych funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny, które trafią Lubuskiego Urzędu Celno–Skarbowego. To właśnie on będzie prowadził postępowania w tych sprawach”

– dodał Kimet.

Prawo organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego obiektu musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej. Lokal, w którym odbywają się gry hazardowe, nie może być bliżej niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego i innych ośrodków gry.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku