°C

Centrum Spotkań w Słońsku – otwarte

fot. Zbigniew Bodnar
 

Przedwojenny zabytkowy budynek , w którym mieściły się po wojnie różne instytucje, potem dom kultury, od wielu lat stał pusty i niszczał.

Dzięki temu, że Słońsk – wspólnie z niemieckim Seelow i Kostrzynem – wpisał się do polsko-niemieckiego programu „Miejsca Pamięci nad Odrą i Wartą” , uzyskał finansowe wsparcie, i wyremontował budynek i uczynił w nim Centrum Spotkań, Kultury i Krzewienia Historii. Wójt Słońska Janusz Krzyśków podkreślał, że w założeniu restauracji, było przywrócenie budynkowi, pierwotny kształt :

Byłe mieszkanki tego domu Kamila Pawlak z domu Tychończuk i Krystyna Szpyra – z domu Siwik, doskonale pamiętają ten dom, sąsiadów, wspólne zabawy. Przyjechały z Gorzowa – gdzie obecnie mieszkają – do Słońska, na otwarcie Centrum i …jak mówiły, łezka się w oku zakręciła:

Na remont dawnego domu kultury, gmina Słońsk otrzymała w ramach europejskiego programu około 4 milionów złotych, nieco ponad 1, 6 miliona dołożyła z własnego budżetu.
W Centrum znajduje się piękna sala konferencyjna z możliwością symultanicznego tłumaczenia, sale: komputerowa, wystawiennicza, kuchnia, łazienki oraz 4 pojedyncze pokoje gościnne.

Tak budynek wyglądał jeszcze niedawno – archiwum

A tak wygląda obecnie – fot: Zbigniew Bodnar

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku