°C

Świdnica konsultuje zmianę granic gminy

Fot. A. Steciąg
 

Władze Świdnicy rozpoczynają konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany gminnych granic.

Jak wyjaśnia Krzysztof Stefański, wójt gminy Świdnica, ewentualna zmiana przebiegu granic związana jest z zaproponowaną przez władze Zielonej Góry zamianą gruntów między miastem a gminą.

– Chodzi im o przejęcie gruntów w Wilkanowie, przez które prowadzić będzie fragment południowej obwodnicy Zielonej Góry – dodaje Stefański:

Zdaniem Krzysztofa Stefańskiego, proponowana przez miasto zamiana nie jest korzystna dla gminy Świdnica.

– Podobnego zdania jest także wielu mieszkańców, dlatego chcemy się zastanowić nad innym rozwiązaniem – podkreśla wójt:

Jednym z pomysłodawców zamiany gruntów między miastem a gminą jest wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk. Jak zaznacza, pozwoli to uniknąć w przyszłości wielu problemów związanych np. z remontami czy utrzymaniem tej części obwodnicy:

A co na ten temat sądzą mieszkańcy Wilkanowa i gminy Świdnica? Zdania, jak zwykle, są podzielone:

Dodajmy, że konsultacje w sprawie zamiany gruntów między Świdnicą a Zieloną Górą i zmiany granic gminy rozpoczną się we wtorek, 18 lutego, od spotkania z mieszkańcami Wilkanowa. Dzień później odbędzie się spotkanie w w Świdnicy, a 209 lutego, w czwartek, w sali wiejskiej w Piaskach.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku