°C

1 mln zł na nowe karetki w regionie

Fot. A. Steciąg
 

Stacje pogotowia ratunkowego w Gorzowie i Zielonej Górze dostały po pół miliona złotych na zakup nowych karetek.

Pieniądze na ten cel przekazały dziś władze województwa lubuskiego. Jak mówi marszałek Elżbieta Polak, to swego rodzaju walentynkowy prezent dla ratowników z obu placówek:

Andrzej Szmidt, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie, deklaruje, że otrzymane dziś pieniądze przeznaczy na zakup kolejnej karetki ze specyfikacją bariatryczną, wyposażonej m.in. w specjalistyczne nosze do transportu pacjentów ważących więcej, niż 170 kg.

– Tacy pacjenci zdarzają nam się coraz częściej – dodaje Szmidt:

Z otrzymanej dziś dotacji cieszy się też Marcin Mańkowski, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze. Jak podkreśla, dzięki temu będzie można wymienić w końcu kolejną wyeksploatowaną karetkę:

Dodajmy, że to nie pierwsze tego typu dotacje dla wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego. W ubiegłych latach obie jednostki otrzymały z budżetu regionu 1,5 mln zł na zakup nowych karetek. Władze województwa lubuskiego sfinansowały też budowę dwóch stacji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie i Zielonej Górze.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku