°C

Kolejna sesja Lubuskiej Akademii Rozwoju

Fot. A. Steciąg
 

W Zielonej Górze odbyła się dziś kolejna sesja wykładowa Lubuskiej Akademii Rozwoju. Tym razem mowa była m.in. w cyberbezpieczeństwie oraz budżetach obywatelskich.

Jak podkreśla Adam Szulczewski z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach, coraz więcej samorządów decyduje się na uruchomienie tzw. budżetów obywatelskich.

– Nie jest to obowiązkowe, ale dzięki temu można zaktywizować mieszkańców i dowiedzieć się, jakie są ich potrzeby i oczekiwania – podkreśla Szulczewski:

 

Dodajmy, że w zajęciach Lubuskiej Akademii Rozwoju bierze udział ok. 150 słuchaczy z całego województwa, m.in. radny z Międzyrzecza Marek Cieloch.  Jak mówi, to dobra forma na zdobycie szerokiej wiedzy dotyczącej np. programów unijnych czy funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego:

 

Dodajmy, że kolejna sesja wykładowa Lubuskiej Akademii Rozwoju zaplanowana jest na połowę marca.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku