°C

Rafalska: decyzja radnych jest dla mnie niezrozumiała

Elżbieta Rafalska
 

- Nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją, by samorząd rezygnował z pewnej dotacji na stworzenie żłobka - tam europoseł Elżbieta Rafalska komentuje zamieszanie wokół żłobka w Bożnowie. Inwestycja otrzymała pozytywną decyzję od ministerstwa rodziny pracy i polityki społecznej, mimo to radni gminy zagłosowali przeciwko stworzeniu żłobka.

Decyzja ta spotkała się z burzliwą reakcją mieszkańców, którzy uczestniczyli w poniedziałkowej sesji rady gminy wiejskiej Żagań.
Elżbieta Rafalska, która dziś przebywa w Strasburgu, powiedziała w Radiu Zachód, że radni, mimo racjonalnych argumentów byli nieugięci. Europosłanka została poproszona o mediacje w tej sprawie.

 

Rafalska nie rozumie decyzji radnych, jednocześnie podkreśla, że szanse na kolejne dotacje dla tego samorządu będą znacznie mniejsze.

O sprawie wielokrotnie informowaliśmy już na antenie Radia Zachód.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku