°C

Większe dotacje PFRON na likwidację barier architektonicznych

Andrzej Gonia
 

Zwiększona została w tym roku kwota, którą mogą uzyskać - na zasadzie dofinansowania - urzędy i jednostki samorządu terytorialnego.

Mowa oczywiście o dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na zakup np. samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, czy też zamontowanie specjalnej pochylni ułatwiającej, poruszającym się na wózku inwalidzkim, dojazd do budynku – mówi dyrektor lubuskiego oddziału PFRON – Andrzej Gonia:

Mimo wzrostu świadomości i większych nakładów finansowych na likwidację barier architektonicznych – zdaniem dyrektora Gonii – nie we wszystkich urzędach zostały one zlikwidowane. Dotyczy to zwłaszcza budynków budowanych przed rokiem 1995. Od tego bowiem roku wszedł w życie nakaz budowy urzędów bez wspomnianych barier architektonicznych.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku