°C

Będzie pomoc dla Radia Zachód

Radio Zachód
 

Sejm w głosowaniu opowiedział się przeciwko uchwale senatu o odrzucenie noweli ustawy abonamentowej dot. rekompensaty finansowej dla mediów publicznych. Nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.

Za odrzuceniem uchwały Senatu było 232 posłów, przeciwko było 220 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Nowelizacja pozwoli na przekazanie finansowej pomocy telewizji i radiu publicznemu, w tym Radiu Zachód i naszym programom miejskim w Gorzowie i Zielonej Górze. Takie wsparcie jest konieczne, ponieważ coraz mniej osób płaci abonament radiowo-telewizyjny. Efektem są spadające wpływy Radia Zachód, które przeznaczamy na produkcję i emisję naszych programów.

Nowe przepisy kilka tygodni temu zostały ich uchwalone przez sejm, ale w senacie pojawił się pomysł ich storpedowania. Po głosowaniu senackim ustawa musiała wrócić do sejmu. Dziś wieczorem posłowie odrzucili propozycje senackie, przywracając pierwotne brzmienie przepisów.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku