°C

Crème de la Klem w zielonogórskim muzeum

Muzeum Ziemi Lubuskiej
 

Mija 40 lat od śmierci Klema Felchnerowskiego - jednego z najbardziej znanych zielonogórskich artystów, współtwórcy "Nadodrza" i byłego dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej. Z tej okazji, w zielonogórskim muzeum otwarta zostanie wystawa poświęcona twórczości tego malarza, który całe swoje życie związał z Ziemią Lubuską.

Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej, podkreśla, że tytuł wystawy -„Klem: crème de la crème” – nie jest przypadkowy:

 

Jak mówi Leszek Kania, na rocznicowej wystawie pokazywane będą przede wszystkim obrazy Klema Felchnerowskiego, do tworzenia których artysta używał nie tylko farb, lecz także m.in. nasion, ziaren, fragmentów ubrań, bielizny czy elementów skórzanych.

– Są to działa abstrakcyjne, choć sam Klem nie lubił tego określenia – zaznacza pomysłodawca i kurator wystawy:

 

Leszek Kania przypomina, że Klem Felchnerowski związany był w Zieloną Górą i Ziemią Lubuską od 1953 roku. Tu powstały jego najważniejsze prace, tu współtworzył także pismo „Nadodrze” i zielonogórskiej muzeum. Klem Felchnerowski był także pierwszym wojewódzkim konserwatorem zabytków:

 

Otwarcie wystawy „Klem: crème de la crème” odbędzie się jutro (w piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Ekspozycję będzie można oglądać do 8 marca.

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku