°C

Norwid zaprasza na debatę o A.K. Waśkiewiczu

Fot. A. Steciąg
 

"Waśkiewicz dzisiaj" - to hasło debaty literackiej, która odbędzie się w najbliższy wtorek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Bohaterem debaty będzie Andrzej Krzysztof Waśkiewicz, znany zielonogórski poeta, publicysta i krytyk literacki.

Anna Urbańska, rzeczniczka zielonogórskiego Norwida, przypomina, że Andrzej Waśkiewicz niemal całe swoje życie zawodowe związał z Zieloną Górą, do której przyjechał zaraz po wojnie.

– To właśnie w tym mieście pisał swoje pierwsze wiersze, współtworzył gazety i pisma literackie, a także otrzymywał ważne nagrody – dodaje Urbańska:

 

W debacie literackiej na temat współczesnego odbioru twórczości Andrzeja Waśkiewicza wezmą udział literaturoznawcy z uniwersytetów w Krakowie, Katowicach i Zielonej Górze, a także współpracujący z nim twórcy i dziennikarze.

Spotkanie ma charakter otwarty i – jak zapewnia Anna Urbańska – mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani:

 

Dodajmy, że debaty literacka pod hasłem „Waśkiewicz dziś” odbędzie się we wtorek, 18 lutego, o godz. 18.00 w zielonogórskim klubie Pro Libris, którego patronem jest właśnie Andrzej Krzysztof Waśkiewicz.

Dzień później na ten sam temat dyskutować będą uczestnicy konserwatorium bibliotekoznawczego w zielonogórskim Norwidzie.

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku