°C

Marszałek rozmawia ze Swiss Krono i żarskimi samorządowcami

Swiss Krono fot. Google Street View
 

Zarząd województwa spotkał się z przedstawicielami żarskiej firmy SWISS KRONO i lokalnymi samorządowcami. Wszystko po to, by po raz kolejny rozmawiać o czystości powietrza i wpływie na nie największego zakładu w okolicy i szukać.

– Nasza obecność tutaj, to deklaracja współpracy, zainteresowanie działalnością firmy i dobra wola. Chcemy ten problem jak najlepiej rozwiązać z pożytkiem dla firmy, mieszkańców i całego województwa – zapewnia marszałek.

– To były bardzo dobre spotkania – dodaje marszałek. I podkreśla, że po podpisaniu postanowienia wstrzymującego decyzję w sprawie spalania pyłu drzewnego, firma Swiss Krono zwróciła się do Urzędu Marszałkowskiego o podjęcie mediacji. Mediatorem został prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Radców Prawnych, Maciej Bobrowicz.

Elżbieta Polak spotka się z Ministrem Klimatu 26 lutego.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku