°C

Lubuskie w rządowym programie „100 obwodnic na lata 2020-2030”

redakcja gorzowska
 

Województwo lubuskie w rządowym programie budowy „100 obwodnic na lata 2020-2030”. Dzięki temu obwodnice powstaną w Dobiegniewie, Kostrzynie, Krośnie Odrzańskim, Przytocznej, Strzelcach Krajeńskich oraz Wschowie.

Jak powiedział wojewoda lubuski Władysław Dajczak, to kolejna ze spełnionych rządowych obietnic.

Jak dodaje poseł Marek Ast, przewodniczący lubuskich struktur PiS, aż sześc projektów dla naszego województwa to efekt wytężonej pracy parlamentarzystów.

Z kolei poseł PiS Jerzy Marena podkreśla, że wreszcie swoją obwodnicę będzie miał Kostrzyn.

Marek Langer, dyrektor lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wyjaśnił, że teraz rozpocznie się projektowanie tych wszystkich inwestycji, na które są już zabezpieczone środki.

Dzięki rządowemu programowi w pierwszej kolejności będzie budowana obwodnica Strzelec Krajeńskich. Średni czas prowadzenia takiego przedsięwzięcia to 8 lat.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku