°C

Koniec konfliktu o cenę ścieków?

Fot. Krzysztof Kliber.
 

Widać kres konfliktu o cenę ścieków w gminie wiejskiej Żary. Przypomnijmy, spółka wodna, w której gmina jest również udziałowcem, podniosła opłatę za ścieki z 8,37 złotych do prawie 30. To znacznie więcej niż płacą mieszkańcy miasta Żary.

– Po wielu interwencjach, wizytach decydentów, zapadła wreszcie decyzja, która rozwiązuje problem – informuje Leszek Mrożek, wójt gminy Żary.

 

Spółka wodna zapowiada jednak złożenie odwołania od decyzji prezesa Wód Polskich.

 

Informacja: W związku z powyższym artykułem redakcja otrzymała „wniosek o sprostowanie”. Z tego powodu zamieszczamy następującą treść:

„W opublikowanym w dniu 10 lutego 2020 na stronie internetowej Radia Zachód artykułu „Koniec konfliktu o cenę ścieków?”, w tym w opublikowanym pod tym artykułem nagraniu, zawarto informacje nieprawdziwe na temat Pana Zdzisława Czekalskiego – Prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z.o.o. w Żarach. W szczególności nieprawdą jest zawarte w nagraniu stwierdzenie Pana Leszka Mrożka – Wójta Gminy Żary, iż „Wody Polskie uchyliły taryfę dla Miasta Żary ze względu na to, że prezes spółki podał nieprawdę w swojej informacji jeżeli chodzi o ustalenie taryfy (…)”. Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie w treści decyzji stwierdzającej nieważność taryf dla Miasta Żary nie stwierdził, jakoby przyczyną nieważności decyzji zatwierdzającej taryfy były nieprawdziwe informacje przekazane przez Prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z.o.o. w Żarach. Należy zaznaczyć, że przyczyną, która w ocenie Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie uzasadniała stwierdzenie nieważności taryfy dla Miasta Żary było zaniedbanie ze strony organu regulacyjnego, tj. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wodnego Wody Polskie we Wrocławiu, w tym nieprzeprowadzenie postępowania wyjaśniającego. Tym samy, twierdzenia zawarte w artykule z dnia 10 lutego (w rzeczywistości w nagraniu dołączonym do artykułu, a nie w artykule – red.) są nieprawdziwe, a w ocenie Zainteresowanego – Pana Zdzisława Czekalskiego, godzące w jego dobre imię.”

„Wniosek o sprostowanie” podpisał pełnomocnik Zdzisława Czekalskiego.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku