°C

Iłowa dla seniorów

fot. UM Iłowa
 

Iłowa chce złożyć wniosek do urzędu wojewódzkiego o dofinansowanie na utworzenie i wyposażeniu Klubu Senior+. Celem projektu jest zapewnienie wsparcia osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+.

– Chodzi o to, by nasi seniorzy mogli korzystać z oferty prozdrowotnej, obejmującej także usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej – tłumaczy Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej.

 

Klub Senior+ w Iłowej miałby powstać w budynku przy ulicy Kolejowej. Obecnie mieści się tam przedszkole, ale obecni użytkownicy mają wyprowadzić się do nowej placówki w czasie wakacji.  Iłowa może liczyć na dofinansowanie przedsięwzięcia w kwocie 150 tysięcy złotych. Pozwoli to na wyremontowanie obiektu, utworzeniu sali spotkań, szatni, pomieszczenia kuchennego i sali sportowo-rekreacyjnej. W przypadku otrzymania dofinansowania, działalność klubu rozpocznie się w roku 2021.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku