°C

Piątek oświadczeń: prezes, Warta i miasto

fot. Pixabay
 

Prezes Warty Gorzów opublikował pismo, w którym pisze o "poddaniu się do dyspozycji klubu". Oświadczenie wydał też sam klub i Urząd Miasta.

Prezes i główny sponsor Warty Zbigniew Pakuła opublikował na swoim profilu społecznościowym pismo. Czytamy w nim: „Oświadczam, że z dniem dzisiejszym poddaję się do dyspozycji Klubu MUKS Warta Gorzów Wlkp. Jednym z powodów mojej decyzji jest brak możliwości współpracy z władzami miasta Gorzowa Wlkp. Brak współpracy uniemożliwia i nie rokuje poprawy dla dalszego rozwoju klubu na wyższym poziomie sportowym”.[pis. oryg.].

Niedługo później komunikat pojawił się na oficjalnym profilu klubu. Czytamy w nim: „Z uwagi na publiczne oświadczenie Pana Zbigniewa Pakuły o rezygnacji z funkcji Prezesa Klubu, informujemy że dalsze losy seniorskiego zespołu – w tym również zaplanowany na weekend sparing – stoją pod znakiem zapytania. Obecna sytuacja jest dla nas dużym ciosem. Postaramy się na bieżąco informować Państwa o kolejnych krokach zarządu. Klub Warta Gorzów”

W związku z tą sprawą otrzymaliśmy również komentarz Urzędu Miasta następującej treści: „Oddanie się do dyspozycji władz klubu, to suwerenna decyzja prezesa. Miasto, ani jej nie oczekiwało, ani się nie spodziewało. Bez względu na podjętą decyzję, dalej będziemy współpracować z władzami klubu i wspierać klub w rozwoju. Mamy nadzieję, że nowe obiekty, które budowane są przy wsparciu miasta pozwolą na rozwój klubu. Liczymy na dobrą, wyważoną, pozbawioną emocji współpracę. Wiesław Ciepiela Rzecznik Prasowy”.

Zbigniew Pakuła nie chciał dziś tej sprawy komentować.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku