°C

Strażak – bohater z wizytą u prezydenta

redakcja gorzowska
 

Bartosz Habas, strażak ochotnik z Santocka, ze specjalnymi podziękowaniami od prezydenta miasta. Przypomnijmy, to właśnie on 30 stycznia, nie będąc na służbie, zauważył pożar w jednym z domów przy ulicy Zielonej w Gorzowie.

Nie wahał się wejść na posesję i dzięki temu uratował życie 85-letniej kobiety. To nasz kolejny bohater – podkreślał podczas wręczania podziękowań prezydent Jacek Wójcicki.

Sam Bartosz Habas przyznaje, że jego reakcja na zauważenie pożaru była czymś naturalnym.

Dodajmy, że w tym tygodniu Bartosz Habas był drugą osobą, którą za bohaterską postawę wyróżnił prezydent. Wcześniej miało miejsce spotkanie z 19-letni Patrykiem Margiewiczem, uczniem I LO w Gorzowie. On z kolei w drodze do szkoły zobaczył, jak kierowca śmieciarki ma atak epilepsji. Chłopak udzielił mu pomocy i co najważniejsze, opanował samochód.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku