°C

Szpital wchłonie MEDKOL?

 

Szpital Uniwersytecki chce połączenia z przychodnią – stanowczy sprzeciw MEDKOL-u.

Wczoraj miejscy radni wystosowali apel krytykujący ten pomysł. Przypomnijmy, zgodnie ze styczniowym projektem uchwały sejmiku województwa lubuskiego, w niedalekiej przyszłości mogłoby dojść do połączenia MEDKOL-u ze Szpitalem Uniwersytecki. Wątpliwości mają jednak lekarze pracujący w przychodni przy Placu Kolejarza. Tłumaczy Elżbieta Mirosław, przewodnicząca zakładowej „Solidarności” w MEDKOL-u:

MEDKOL w Zielonej Górze istnieje od 1948 roku. W placówce leczy się około 4 tysięcy pacjentów. – Jeśli doszłoby do połączenia, mogą się wydłużyć kolejki do specjalistów w naszej przychodni – twierdzi Elżbieta Mirosław:

Ponadto większość, bo 22 lekarzy pracujących w MEDKOL-u, opowiedziało się przeciw ewentualnemu połączeniu:

W przypadku połączenia, Szpital Uniwersytecki otrzymałby dofinansowanie z NFZ-tu. Sprawa po konsultacjach wróci na marcową sesję sejmiku województwa lubuskiego.

Elżbieta Mirosław

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku