°C

Oczekiwanie na modernizację autostrady

fot. S. Kordyjalik
 

Podpisywane są kolejne umowy na modernizację południowej jezdni drogi krajowej nr 18 i dostosowanie jej do parametrów autostrady. Cieszy to oczywiście kierowców, ale także samorządy, leżące nad drogą z Olszyny w kierunku węzła Krzyżowa.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo potencjalni inwestorzy niemal zawsze pytają o skomunikowanie gminy – mówi Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej.

 

 

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć przebudowa pierwszego odcinka drogi od przejścia granicznego w Olszynie. Nadal nie wiadomo jednak, czy powstanie zjazd z autostrady na wysokości Wymiarek. Władze gminy zabiegają o taką możliwość od kilku lat.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku