°C

Upubliczniono pokontrolny protokół w ZSO nr 16

redakcja gorzowska
 

Urząd miasta opublikował protokół z kontroli, która została przeprowadzona w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie. Przypomnijmy, kontrolę zlecono pod koniec grudnia ubiegłego roku po tym, jak w placówce wykryto nieprawidłowości finansowe. Nieoficjalnie mówiło się wtedy o tym, że jedna z osób pracujących w placówce miała przywłaszczyć 200 tysięcy złotych.

Wyniki kontroli potwierdzają, że w budżecie placówki rzeczywiście takiej kwoty brakuje. Mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wiesław Ciepiela:

Jak dodaje Wiesław Ciepiela, opublikowane dokumenty mają charakter jedynie merytoryczny i na razie nie można wskazać konkretnej osoby odpowiedzialnej za zaistniałą sytuację:

Z opublikowanego protokołu pokontrolnego wynika m.in., iż dochodziło do nienależnego przekazywania środków pieniężnych z konta szkoły na konto jednej z pracownic. Nienależnie przekazany kwoty dotyczyły m.in. zaliczek na wynagrodzenia, pożyczek i opłacania faktur.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku