°C

W Słubicach o Europie XXI wieku

collegium polonicum2
 

Dwudziesta, jubileuszowa międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem Europa XXI wieku rozpoczyna się dziś w Collegium Polonicum w Słubicach. Jej tematem głównym jest „Przyszłość Europy i Unii Europejskiej w obliczu starych i nowych wyzwań”. W dwudniowej konferencji weźmie udział około 300 uczestników m.in. z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Cypru, Czech, Słowacji, Turcji, Rosji, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi i Szwecji.

– Są to naukowcy reprezentujących polskie i zagraniczne ośrodki naukowo-badawcze, dziennikarze, politycy oraz zainteresowani problemami Unii Europejskiej – informuje Ewa Bielewicz-Polakowska, rzeczniczka Collegium Polonicum.

 

 

Organizatorami konferencji są Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Ośrodek Badań i Edukacji Europejskiej oraz Collegium Polonicum w Słubicach.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku