°C

Wschowa straciła szansę na dotację do ważnego zadania

Fot. Marek Turowski.
 

Wschowa straciła szansę na pozyskanie prawie 400 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze na wymianę kilkudziesięciu źródeł ciepła w gospodarstwach na terenie gminy. To efekt nie uchwalonej 19 grudnia Wieloletniej Prognozy Finansowej, w której zabezpieczone miały być środki, w podobnej kwocie, na wkład własny zadania.

Radni opozycji twierdzą, że nie wiedzieli o tym, że do 30 grudnia ubiegłego roku powinien zostać złożony wniosek o dofinansowanie inwestycji. – Faktycznie burmistrz w czasie sesji budżetowej nie poinformował radnych o tym terminie, ale chciał to zrobić na kolejnej sesji – powiedział Aleksander Ziemek ze wschowskiego ratusza:

Z tego powodu, że radni opozycji nie wzięli udziału w tej sesji, Wieloletnia Prognoza Finansowa, w której były środki na wkład własny tej inwestycji, nie została uchwalona – dodał Aleksander Ziemek.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku