°C

1 mln zł na remonty i renowacje zabytków

Zbigniew Bodnar
 

Jeszcze tylko przez kilka dni władze województwa czekać będą na wnioski o przyznanie dotacji na remont, renowację lub przebudowę obiektów zabytkowych.

Tatiana Janiak z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego przypomina, że w tym roku do rozdysponowania jest 1 mln złotych, a termin składania wniosków upływa z końcem stycznia, a więc już w najbliższy piątek:

 

Tatiana Janiak podkreśla, że dotacje na remont lub renowację zabytków udzielane są na bardzo korzystnych warunkach. W niektórych przypadkach właściciele tego typu obiektów mogą nawet liczyć na 100-procentowe sfinansowanie zaplanowanych prac:

 

Dodajmy, że w ciągu 10 lat przyznawania dotacji na remonty i renowację obiektów zabytkowych władze województwa lubuskiego wsparły niemal 240 tego typu inwestycji, wydając na ten cel prawie 8 mln złotych.

Szczegółowe informacje o nowym naborze, który kończy się – przypomnijmy – 31 stycznia, można znaleźć na stronie internetowej: www.lubuskie.pl

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku