°C

O profilaktyce z paniami z Kół Gospodyń Wiejskich

Siedziba Lubuskiego Oddziału NFZ, fot. Aurelia Adaszyńska
 

Lubuski Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca koła gospodyń wiejskich do współpracy! Wspólnie z paniami z Kwiatu Kobiecości i zielonogórskimi Amazonkami chce odwiedzić panie z małych miejscowości, by porozmawiać z nimi o profilaktyce.

Chodzi o spotkania na których będzie można spotkać się ze specjalistami, którzy opowiedzą o badaniach profilaktycznych w kierunku raka szyjki macicy i piersi. W wyznaczonych dniach będzie można również skorzystać z bezpłatnych badań.
Jak mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze, pierwsze spotkanie odbyło się w Podmoklu Małym, w gminie Babimost i spotkało się one z dużym zainteresowaniem.

Do inicjatywy włączyły się panie z zielonogórskiego oddziału Kwiatu Kobiecości, które promują w regionie działania profilaktyczne i zdrowotne. Donata Wojnicz dodaje, że w małych miasteczkach liczba przebadanych kobiet jest bardzo niska.

Anna Czyż z zielonogórskich Amazonek przypomina, że nowotwór piersi może dotknąć kobiety w każdym wieku. Przed zachorowaniem może uchronić samobadanie, które każda kobieta może wykonać w domu.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku