°C

Kto wywiezie śmieci ze Zbąszynka?

fot. RG
 

Czy Zbąszynek zasypią śmieci? Jest takie niebezpieczeństwo, bo firma, która odpiera odpady z terenu gminy poinformowała, że rezygnuje z tej działalności. Koszty odbioru przewyższają zyski i dlatego operator, choć miał odbierać śmieci ze Zbąszynka jeszcze przez pół roku, nie będzie tego robił.

– Oczywiście rozpisujemy przetarg na odbiór śmieci od 1 lipca, ale kto to będzie robił do tego czasu? – zastanawia się Wiesław Czyczerski, burmistrz Zbąszynka.

 

 

Burmistrz Zbąszynka podkreśla, że pojawia się poważny problem z odbiorem odpadów. Do przetargów staje coraz mniej firm, są gminy, gdzie nikt się nie zgłasza. Wiesław Czyczerski wskazuje, że firmy zabierają odpady, sortują je, ale nie mają komu ich sprzedać, więc rezygnują z tej działalności.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku