°C

Akcja „Eko-Choinka” na zielonogórskim deptaku

Fot. A. Steciąg
 

Pokazy zrąbkowania drewna, ekologiczne zagadki oraz gry i zabawy w Leśnej Osadzie, a to wszystko z myślą o dzieciach z zielonogórskich szkół i przedszkoli. Tak wyglądał dziś finał akcji "Eko - Choinka", zorganizowanej już po raz trzeci przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych i Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.

Wojciech Grochala, szef zielonogórskich leśników, podkreśla, że akcja ma charakter edukacyjny.

– Jest wiele stereotypów związanych np. z żywymi choinkami na święta, a my chcemy pokazać, jak można je później wykorzystać – dodaje:

Pomysł na zorganizowanie akcji „Eko – Choinka” chwaliła dziś Aneta Herkt z Miejskiego Przedszkola nr 7, która przyszła ze swoją grupą na zielonogórski deptak:

Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, przypomina, że specjalne eko-patrole w dalszym ciągu jeżdżą po mieście zbierając pozostawione przy śmietnikach świąteczne choinki.

– Każdą z nich mielimy i wykorzystujemy później do podsypywania kwiatów i krzewów na miejskich skwerach czy rondach – zaznacza Sikora:

Dodajmy, że każdy, kto nie zdąży w najbliższych dniach oddać choinki eko-patrolowi, może ją zawieźć samodzielnie na zielonogórskie wysypisko śmieci w Raculi. Tam drzewko zostanie zmielone i powtórnie wykorzystane. 

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku