°C

19-latek podejrzany o zabójstwo ojca w Witoszynie aresztowany

Fot. Pixabay
 

Sąd Rejonowy w Żaganiu przychylił się w czwartek do wniosku prokuratora i zastosował trzymiesięczny areszt wobec 19-latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa swojego ojca. Nadpalone ciało mężczyzny znaleziono we wtorek w pobliżu miejscowości Witoszyn.

O zastosowaniu aresztu poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

„Sprawcy zbrodni, który ukończył 18. rok życia grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. W środę usłyszał zarzut zabójstwa swojego ojca, do którego się przyznał”

– powiedział Fąfera.

Dodał, że w czwartek w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu będzie przeprowadzona sekcja zwłok 47-latka.

„Na jej ostateczne wyniki poczekamy jednak około trzech tygodni z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych, szczegółowych badań. Na podstawie oględzin ciała zmarłego przeprowadzonych na miejscu zdarzenia wynika, że zgon mógł być wynikiem licznych ran zadanych twardym narzędziem w głowę”

– wyjaśnił rzecznik.

Na leżące na polu niedaleko parku w Witoszynie nadpalone zwłoki mężczyzny natknął się we wtorek po południu przypadkowy przechodzień, który powiadomił policję. Na miejsce przybyła m.in. grupa specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie oraz biegli z zakresu medycyny sądowej i pożarnictwa.

Pod kierunkiem prokuratora z Żagania do późnego wieczorna prowadzono oględziny miejsca zdarzenia i inne czynności procesowe. Ustalono, że zmarły to 47-letni mieszkaniec Witoszyna. Wstępne oględziny wykazały, że jego śmierć była wynikiem zabójstwa. Jeszcze we wtorek w godzinach nocnych zatrzymano w charakterze podejrzanego syna ofiary. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku