°C

Wkrótce Klub Seniora w Lubiszynie

fot. Zbigniew Bodnar
 

Już tylko tygodnie dzielą od otwarcia Klubu Seniora w Lubiszynie.

W gminie funkcjonuje już jeden taki klub w Baczynie, nastawiony przede wszystkim na potrzeby mieszkańców Baczyny i okolicznych miejscowości. W Lubiszynie klub zaprojektowany jest na 20 osób, ale w razie potrzeby liczba uczestników może zostać zwiększona. Program zajęć w Klubie dostosowany będzie do potrzeb ludzi starszych, choć gmina zostawi im dużą swobodę w doborze zajęć  – mówi wójt Artur Terlecki:

Na stworzenie klubu seniora gmina otrzymała wsparcie finansowe z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, oraz firmy inwestującej na terenie gminy. Całość przebudowy obiektu na potrzeby klubu i jego wyposażenie kosztowało około 600 tysięcy złotych – wkład gminy to 150 tysięcy.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku