°C

Gmina Trzebiechów zainwestowała w ochronę środowiska

Fot. Krzysztof Kliber.
 

Dziś w Trzebiechowie odbyła się uroczystość przekazania do użytku gminnej oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody, sieci kanalizacyjnej i wozu asenizacyjnego. Nowoczesna oczyszczalnia będzie miała co najmniej dwa razy większą wydajność, bo były takie potrzeby.

Natomiast do sieci kanalizacyjnej zostanie podłączonych prawie 150 gospodarstw domowych, z czego zadowoleni są mieszkańcy Trzebiechowa:

Inwestycja kosztowała 23 miliony złotych, z czego 12 milionów złotych stanowi unijne dofinansowanie, a na wkład własny zaciągnęliśmy kredyt między innymi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. – To duże obciążenie dla gminy, ale musimy ponieść te koszty – powiedziała wójt Izabella Staszak:

W ramach wspólnego projektu oddano także do użytku ponad 40 przydomowych oczyszczalni ścieków.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku