°C

Pierwsza debata nad nową strategią rozwoju województwa

Fot. A. Steciąg
 

Politycy, samorządowcy, przedstawiciele świata biznesu, nauki i kultury - w sumie kilkaset osób dyskutowało dziś w Zielonej Górze o projekcie nowej strategii rozwoju województwa lubuskiego.

Jak podkreśla marszałek Elżbieta Polak, to pierwsze tego typu spotkanie, w trakcie którego będzie można porozmawiać o rozwoju regionu do roku 2030.

– Nowa strategia to właściwie aktualizacja poprzedniej, ale zmieniło się kilka ważnych zapisów i o tym chcielibyśmy też opowiedzieć wszystkim zainteresowanym – dodaje marszałek:

 

Grzegorz Potęga, przewodniczący sejmikowej komisji gospodarki i rozwoju, mówi, że projekt strategii rozwoju województwa lubuskiego do 2030 roku to bardzo ważny dokument, który warto dokładnie przedyskutować:

 

Swoje uwagi nowej strategii rozwoju regionu ma m.in. Kazimierz Łatwiński, radny wojewódzki z sejmikowej komisji budżetu i finansów, który uważa, że projekt tego dokumentu powinien być jeszcze doprecyzowany:

 

Konkretnych zapisów w nowej strategii rozwoju województwa lubuskiego domagają się także lokalni samorządowcy.

– Zależy nam szczególnie na kilku ważnych inwestycjach, które zostały ujęte m.in. w rządowym kontrakcie terytorialnym – mówi Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego i prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego:

 

W dzisiejszej dyskusji nad projektem nowej strategii rozwoju województwa wziął też udział Łukasz Rut z Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Jego zdaniem, jest kilka najważniejszych punktów, na które do roku 2030 powinno się stawiać w pierwszej kolejności:

 

Dodajmy, że kolejna debata dotycząca projektu nowej strategii rozwoju województwa lubuskiego do roku 2030 odbędzie się w najbliższy piątek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie.

Projekt dokumentu jest także dostępny na stronie internetowej lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego. Tam też, do końca stycznia, mieszkańcy regionu mogą zgłaszać swoje uwagi do strategii, która ma być przyjęta przez sejmik województwa jeszcze w tym półroczu.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku