°C

Lechia ZG + TS Przylep = Lechia I + Lechia II + nadzieje na lepszą piłkę w mieście

fot. Jacek Białogłowy
 

Działacze 3-ligowej Lechii Zielona Góra i 4-ligowego TS Przylep ogłosili dziś oficjalnie , że zespół z Przylepu został formalnie przekazany do Lechii i po połączeniu w III lidze nadal grać będzie Lechia, a w IV lidze od wiosny zagra Lechia II Zielona Góra.

 Rozmowy na temat tej fuzji trwały od kilku miesięcy, a o jej celu mówił właściciel Lechii Karol Krępa:

Jeśli chodzi o TS Przylep, to jego prezes Witold Wiśniewski przyznał, że niełatwo mu było podjąć decyzję o oddaniu zespołu, ale uznał, że będzie to najlepsze dla piłki w Zielonej Górze. Według Wiśniewskiego klub w Przylepie dotarł do „ściany”:

Karol Krępa pytany był, jaki cel sportowy ma I zespół:

Zawodnicy Lechii, którzy byli dziś na konferencji, uznali krok działaczy za korzystny – mówili o tym obrońca Rafał Ostrowski i pomocnik Łukasz Garguła:

Na konferencji prasowej był też dyrektor zarządzający Lechii Krzysztof Stacewicz – według niego współpraca Lechia – Przylep to współpraca na lata i może dać tylko dobre efekty:

Na konferencji prasowej padło też pytanie o rolę w Lechii Macieja Murawskiego – ten będzie nadal nieoficjalnym dyrektorem sportowym i – jak to ujęto – dobrym duchem piłki w ZG:

Oba zespoły Lechii szykują się już do ligowej wiosny. I zespół prowadził będzie nadal Andrzej Sawicki, a rezerwy – Maciej Górecki. Trwają rozmowy z firmą Masterchem o sponsorowaniu klubu – niewykluczone, że w najbliższym czasie ta nazwa pojawi się też w nazwie I drużyny.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku