°C

Akt oskarżenia w sprawie gwałtu i uwięzienia 9-latki

Fot. lubuska policja
 

Dożywocie grozi 25-letniemu Mateuszowi K., którego prokuratura oskarżyła o usiłowanie zabójstwa, gwałt i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem 9-letniej Sary z Gorzowa. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano do sądu – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Roman Witkowski.

„Mateusz K. przyznał się do gwałtu na małoletniej i pozbawienia jej wolności, natomiast nie przyznał się do usiłowania zabójstwa” – powiedział Witkowski. Dodał, że oskarżony w ocenie biegłych z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii, w czasie popełnienia zarzuconych mu czynów miał zachowaną zdolność rozpoznania ich znaczenia, przy znacznie obniżonej zdolności pokierowania swoim postępowaniem.

Do zbrodni doszło w maju ubiegłego roku w Gorzowie. Policjanci znaleźli dziewczynkę w mieszkaniu wynajmowanym przez K.; była skrępowana, zakneblowana i schowana w pojemniku na pościel wersalki.

W śledztwie ustalono, że dzień wcześniej matka przekazała K. córkę pod opiekę, a kiedy chciała odebrać ją, mężczyzna twierdził, że dziewczynka oddaliła się podczas spaceru i nie może jej znaleźć. W te tłumaczenia nie uwierzył 14-letni brat dziewczynki i wraz ze starszym kolegą poszli do mieszkania wynajmowanego przez mężczyznę na gorzowskim Zawarciu. Nikt nie otworzył im drzwi, ale chłopcy usłyszeli dochodzące z wnętrza niepokojące odgłosy, toteż natychmiast wezwali policję.

Po wyważeniu drzwi przez strażaków policjanci znaleźli w mieszkaniu zamkniętą w wersalce 9-latkę. Dziecko było skrępowane i zakneblowane. Dziewczynka miała płytki oddech, pogotowie zabrało ją do szpitala. Kilka godzin po odnalezieniu dziewczynki policja zatrzymała Mateusza K.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Gorzowie, która w poniedziałek skierowała akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi K. do Sądu Okręgowego w Gorzowie. Oskarżony przebywa obecnie w areszcie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku