°C

Pijany kierowca uciekał policji. Dogoniony, znieważył ich

 

Do 5 lat więzienia może grozić 31-latkowi, którego po pościgu zatrzymali policjanci ze Szprotawy. Był nietrzeźwy, znieważył funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów – poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Mieszkaniec powiatu bolesławskiego na Dolnym Śląsku odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów oraz zostanie ukarany za szereg wykroczeń drogowych popełnionych podczas ucieczki”

– powiedział Maludy.

Do zdarzenia doszło w piątek. Policjanci z komisariatu w Szprotawie dostali zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym mężczyźnie prowadzącym seata. W Lesznie Górnym patrol zauważył wskazane auto, próbował je zatrzymać, ale kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe – dodał rzecznik.

Kierowca seata przyspieszał i nagle zwalniał, a także zjeżdżał na przeciwległy pas, powodując zagrożenie dla policjantów i innych ludzi jadących drogą. Uciekał nawet po uderzenia w barierę ochroną. W końcu wjechał do lasu, gdzie gwałtownym hamowaniem doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem. Po zatrzymaniu okazało się, że 31-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

„Nie możemy być obojętni, kiedy widzimy, że ktoś wsiada za kierownicę po wypiciu alkoholu. W tym przypadku reakcja świadka być może uratowała czyjeś życie”

– zaznaczył Maludy.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku