°C

Zarzuty dla urzędnika-podglądacza z Witnicy

fot. F.Praski
 

Od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi byłem urzędnikowi magistratu w Witnicy, któremu prokurator przedstawił zarzut usiłowania utrwalenia wizerunku nagiej osoby. W tym celu miał umieścić kamerę w jednej ze służbowych toalet urzędu - podała prokuratura. Arturowi R. przedstawiono w piątek zarzut usiłowania utrwalania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody.

-Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Roman Witkowski,

Dodał, że z ustaleń śledczych wynika, że kamerę zauważyła pierwsza osoba, która weszła do toalety po jej zainstalowaniu. Z tego powodu R. ma przedstawiony zarzut usiłowania popełnienia przestępstwa.

Sprawa miała swój początek w październiku ub. roku. Jedna z pracownic urzędu zauważyła wówczas w służbowej toalecie migającą diodę pod umywalką. Okazało się, że była to niewielkich rozmiarów kamera. Pierwsze czynności procesowe wskazywały, że urządzenie mógł zainstalować jeden z urzędników.

Po nagłośnieniu sprawy Artur R. zrezygnował z pracy w urzędzie i zmienił miejsce zamieszkania. Z tego powodu przez dłuższy czas nie odbierał wezwań na przesłuchanie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku