°C

Od dziś w TVP program „Kasta”. Kontrowersje jeszcze przed emisją

 

Dziś w informacyjnym kanale telewizji publicznej pierwszy odcinek nowego programu "Kasta". Jak zapowiadają autorzy, mają w nim być pokazywane przypadki nadużyć i patologii w polskim sądownictwie.

Jeszcze przed emisją pierwszego odcinka, program „Kasta” wzbudził sporo emocji. Swego oburzenia nie kryje część przedstawicieli środowiska sędziowskiego. Ich zdaniem niedopuszczalne jest promowanie nowego programu przy wykorzystaniu fragmentów wypowiedzi samych sędziów.

W rozmowie z portalem Wirtualne Media Jarosław Olechowski z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej o tematyce programu mówił tak:

„Będziemy przedstawiać historie ludzi poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości oraz kuriozalne wyroki budzące uzasadnione wątpliwości co do rzetelności i intencji sędziów”

– mówił szef TAI.

Program „Kasta” emitowany będzie od poniedziałku do czwartku od godziny 21:30, a w piątki od 20:00. Autorzy zachęcają do kontaktu widzów pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości i wyrokami, które można uznać za rażąco niesprawiedliwe.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku