°C

Rośnie liczba pijanych kierowców

fot. Lubuska Policja
 

W Lubuskiem rośnie liczba pijanych kierowców. Policja zapowiada, że w związku z tym będzie częściej kontrolowała trzeźwość za kółkiem. Mundurowi podają, że od 10 lat liczba nietrzeźwych kierowców w Lubuskiem systematycznie malała. W 2019 roku ten trend się odwrócił.

Liczba kontroli w 2010 roku wynosiła 77 tysięcy, a w 2017 już…672 tysiące. To dało wymierne efekty. W 2011 roku zatrzymano 8200 pijanych za kółkiem, w 2018 roku ta liczba spadła do 2644. Zmiana nastąpiła w zeszłym roku. W 2019 roku liczba pijanych za kółkiem ponownie zaczynała rosnąć.  Na koniec minionego roku lubuscy policjanci zatrzymali 2917 nietrzeźwych. Dlatego policja zapowiada więcej kontroli i zero tolerancji dla pijanych za kółkiem.

Niepokojąco rośnie również liczba zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. Dziś w powiecie nowosolskim w wypadku drogowych zginęły dwie kobiety. Kierującym, który wymusił pierwszeństwo przejazdu był pijany 45-latek. Miał promil alkoholu w organizmie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku