BC Swiss Krono łatwo rozprawił się z outsiderem

Marek Staniszewski

W drugiej lidze koszykarzy wicelider tabeli BC Swiss Krono pokonał w Żarach - Roeben Gimbasket Wrocław 86:65.

Początek meczu zapowiadał pogrom ekipy gości. Po dwóch kwartach żaranie prowadzili 54:29, ale w trzeciej kwarcie do odrabiania strat mocno wzięli się wrocławianie. Przyniosło to połowiczny efekt, bo gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń, a szkoleniowiec BC Swiss krono Łukasz Rubczyński dał szansę gry wszystkim zawodnikom:

Najwięcej punktów dla BC Swiss Krono zdobyli: Jakub Der 21, Dawid Kołkowski 14, Mariusz Małachowski 12, Mariusz Matczak i Miłosz Góreńczyk po 11. Dla gości: Rafał Chwastyk 18.