°C

W gorzowskim hospicjum brakuje lekarzy

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
 

Choć mieści się w Gorzowie, to zatrudnieni lekarze pochodzą z innych województw. Mowa o hospicjum imienia świętego Kamila. Od dłuższego czasu placówka boryka się z trudnościami, aby pozyskać do stałej współpracy medyków specjalistów.

W hospicjum pracuje kilku lekarzy z Wielkopolski i Szczecina. – Trudno jednak mówić tutaj o pełnej dyspozycyjności – mówi dyrektor hospicjum, Marek Lewandowski:

Hospicjum prowadzi oddział stacjonarny, ale ma pod opieką także najmłodszych pacjentów z hospicjum dla dzieci „Oskara i Róży”. Nimi zajmują się głównie pediatrzy, których także jak na lekarstwo:

Nawet nie mając specjalistycznego wykształcenia można pomóc chorym – hospicjum chętnie rekrutuje w swe szeregi wolontariuszy.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku