°C

Politycy komentują dyskusję o praworządności w Polsce na forum PE

Lubuskie Forum Radia Zachód
 

Echa dyskusji w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce dziś w Lubuskim Forum Radia Zachód. Przypomnijmy, w tym tygodniu podjęto rezolucję potępiającą Polskę za kierunek zmian w systemie sprawiedliwości.

– Także polscy europarlamentarzyści zagłosowali przeciwko Polsce – oburzenia nie krył poseł PIS Jerzy Materna:

– Należąc do Unii Europejskiej, musimy przestrzegać unijnego prawa – odpowiadała Jolanta Fedak z PSL. Podkreślała też, że mamy problemy na arenie międzynarodowej, brakuje pomysłów na prowadzenie sensownej polityki zagranicznej. Skrytykowała jednak sposób rozmowy polskich posłów w Parlamencie Europejskim:

– Wynik głosowania Parlamentu Europejskiego pokazuje stosunek europarlamentarzystów do porządku prawnego – mówił Marek Kamiński z Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej:

– Z jednej strony przedstawiciele PIS w Europarlamencie mówią o tym, że Polska uwalnia się od Niemców, a z drugiej premier chwali się ściąganiem zagranicznych inwestorów do Polski. To niekonsekwencja – zauważał Andrzej Olszak z SLD:

Przedstawiciel Konfederacji Krzysztof Łopatowski, mimo, że sam jest eurosceptykiem i uważa, że Unię za „mało przydatny twór” podkreśla, że musimy przestrzegać zapisów Traktatu Lizbońskiego:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku