Mamy dwóch finalistów styczniowego SKS

sks

W ostatniej ze styczniowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego awans do finału, który odbędzie się 25.01 uzyskał Piotr Szlingert z Lubiszyna. Wcześniej miejsce w finale uzyskał Grzegorz Zapytowski z Gorzowa. Obaj panowie powalczą za tydzień o główną nagrodę miesiąca.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (18.01):

1. Ile walk na zawodowych ringach wygrał Michał Cieślak, który ma się zmierzyć 31 stycznia w stolicy Demokratycznej Republiki Konga – Kinszasie z reprezentantem gospodarzy Ilungą Makabu. Stawką będzie wakujący pas mistrza świata organizacji WBC w wadze junior ciężkiej. Odp. Michał Cieślak jest niepokonany na zawodowych ringach – wygrał wszystkie 19 walk, z czego 13 przez nokaut.

2. Gdzie odbędzie się tegoroczny finał turnieju o Puchar Polski siatkarzy? Odp. Katowicki Spodek będzie areną finałowego turnieju o Puchar Polski siatkarzy. Zawody rozegrane zostaną w dniach 14-15 marca. W półfinałowych spotkaniach VERVA Warszawa zagra ze Skrą Bełchatów, a Trefl Gdańsk z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla broni trofeum.

3. Który z polskich piłkarzy został niedawno zawodnikiem Celticu Glasgow? Odp. Patryk Klimala. 21-letni napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski przeszedł do drużyny mistrza Szkocji z Jagiellonii Białystok. Podpisał kontrakt na cztery i pół roku.

4. Kto został nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Ekwadoru? Odp. Jordi Cruyff, syn legendarnego holenderskiego piłkarza Johana. Holender pracował ostatnio jako trener w Maccabi Tel Awiw oraz w chińskim Chongqing Lifan. Zadaniem Cruyffa będzie wywalczenie awansu do mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze.

5. Która z reprezentacji wygrała siatkarski turniej kwalifikacyjny kobiet w niderlandzkim Apeldoornie? odp. Tureckie siatkarki zapewniły sobie prawo gry podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W finale kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego w Apeldoornie pokonały Niemki 3:0.

6. Kto zdobył w tym roku tytuły mistrza Polski w kolarstwie przełajowym w rywalizacji kobiet i mężczyzn podczas zawodów w Szczekocinach? Odp. Zuzanna Krzystała i Marek Konwa zostali w Szczekocinach mistrzami Polski w kolarstwie przełajowym.

7. Która z Polek triumfowała ostatnio w zawodach Pucharu Świata w szpadzie w Hawanie? Odp. Aleksandra Zamachowska. Reprezentantka Polski w finale wygrała z Rumunką Aną Marią Popescu. Trzecią pozycję wywalczyła z kolei inna z naszych reprezentantek Renata Knapik-Miazga.

8. Proszę podać imię i nazwisko polskiej zawodniczki, która podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie. Odp. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyła 22. Kinga Rajda. To najlepszy polski wynik w zawodach Pucharu Świata kobiet w historii.

9. Gdzie sportową karierę rozpoczynał Bronisław Witold Maly – zmarły w ubiegłym tygodniu prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej? Odp. W MKS Starówka Poznań.