°C

Wypowiedz się na temat nowej strategii rozwoju Lubuskiego

Maciej Nowicki
 

Prace nad nową strategią rozwoju województwa lubuskiego wchodzą w decydującą fazę. Władze regionu rozpoczynają cykl konsultacji społecznych i zbierają uwagi do projektu dokumentu zatytułowanego "Lubuskie 2030".

Jak podkreśla Maciej Nowicki, dyrektor departamentu rozwoju regionalnego w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim, nowa strategia rozwoju województwa powinna zostać przyjęta jeszcze w tym półroczu.

– Wszystko po to, aby dostosować się do nowych wyzwań i zaktualizować to, co zapisaliśmy w poprzednim dokumencie – wyjaśnia Nowicki:

Maciej Nowicki zapowiada, że w nowa strategia rozwoju województwa lubuskiego do 2030 roku nie będzie się różniła zbytnio od poprzedniej, choć pojawią się też nowe priorytety, takie jak np. wsparcie starzejącego się społeczeństwa czy ochrona środowiska i rozwój zielonej gospodarki:

Konsultacje społeczne nad projektem nowej strategii rozwoju województwa lubuskiego potrwają do końca stycznia. Jak mówi Maciej Nowicki, mają one charakter otwarty i swoje uwagi mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy regionu:

Dodajmy, że w przyszłym tygodniu odbędą się także specjalne spotkania, na których omawiane będą główne założenia nowej strategia rozwoju województwa lubuskiego do 2030 roku. Pierwsze z nich odbędzie się w środę, 22 stycznia w Zielonej Górze, kolejne w piątek, 24 stycznia w Gorzowie.

Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej www.lubuskie.pl

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku