°C

Wspólne patrole policji w Gubinie i Guben

fot. A. Barabasz - Wiadomości Gubińskie
 

W Guben zainaugurowano dzisiaj działalność polsko-niemieckiego zespołu policyjnego. Wspólne patrole polskich i niemieckich policjantów będą patrolować ulice Gubina i Guben. Nowa jednostka będzie się mieścić w budynku komisariatu w Guben, tuż przy moście granicznym.

– Musimy pamiętać, że w takim miejscu przestępstwa bardzo często mają charakter międzynarodowy – tłumaczy Czesław Fiedorowicz, prezes euroregionu Sprewa – Nysa – Bóbr.

Justyna Kulka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim podkreśla, że policjanci z obu krajów bardzo często uczestniczą we wspólnych akcjach i patrolach, dlatego dzisiejsze wydarzenie nadaje temu faktowi status oficjalny.

W uroczystości wziął udział premier Brandenburgii, dowództwo policji tego kraju związkowego oraz policjanci z komendy wojewódzkiej w Gorzowie. Obecne były władze euroregionu Sprewa – Nysa – Bóbr oraz samorządy Gubina, Guben i powiatu krośnieńskiego.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku