°C

W Zielonej Górze będą kształcić mechaników lotniczych

Fot. A. Steciąg
 

Zielona Góra będzie jedynym w tej części Polski ośrodkiem szkolenia mechaników lotniczych. Stanie się tak dzięki porozumieniu o współpracy podpisanemu dziś przez Aeroklub Ziemi Lubuskiej, Uniwersytet Zielonogórski i Zespół Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika.

Porozumienie przewiduje wspólne działania na rzecz kształcenia przyszłych mechaników lotnictwa. Jak podkreśla Artur Haładyn, szef aeroklubu w Przylepie, zapotrzebowanie na tego typu specjalistów jest bardzo duże, a w Polsce są tylko dwie szkoły, które kształcą w tym zakresie:

 

Prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, ma nadzieję, że dzięki podpisanemu dzisiaj porozumieniu uczelnia wzbogaci się o kolejnych studentów.

– Już teraz widzimy, że jest spore zainteresowanie tego typu kierunkami – dodaje:

 

Mariusz Kita, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze, podkreśla, że jego placówka jest dobrze przygotowana do kształcenia przyszłych mechaników lotniczych. Jak mówi, w szkole przy ul. Wrocławskiej od lat działają klasy mechaniczne, więc nie będzie problemu z doborem kadry czy programu nauczania:

 

Z podpisanego dziś porozumienia cieszy się Piotr Tykwiński z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego. Jego zdaniem, wykształceni w Zielonej Górze mechanicy lotniczy nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy – także na lotnisku w Babimoście:

 

Dodajmy, że Aeroklub Ziemi Lubuskiej planuje wybudowanie specjalnych hangarów, w których będą się mogły odbywać zajęcia praktyczne dla przyszłych mechaników lotniczych. Pieniądze na ten cel, szacowane na ok. 2 – 3 mln złotych – mają pochodzić z funduszy unijnych.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku