°C

Caritas zachęca do dzielenia się 1% podatku

Fot. Zofia Popielecka
 

W ubiegłym roku Caritas Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej otrzymała ponad 600 tysięcy złotych z 1 % podatku.

W tym roku także zachęcają do wsparcia finansowego i zaznaczają, że potrzebujących jest wiele. Ksiądz Stanisław Podfigórny z Caritas Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, mówi, że ludzie coraz chętniej oddają 1% po to, aby pomagać innym:

Za pieniądze z jednego procenta podopieczni Caritas kupują sprzęt niezbędny do rehabilitacji. Adam Rzondkowski, tata niepełnosprawnego Mateusza, zakupił sprzęt wart ponad 20 tysięcy złotych:

Mateusz Rzondkowski jest podopiecznym Caritas od 2005 roku i mówi, że gdyby nie wsparcie z jednego procenta rehabilitacja byłaby dużo trudniejsza:

Przypomnijmy, że oddanie jednego procenta dla Caritas jest bardzo proste, a wszystkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.podatki.gov.pl

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku