°C

Lotnicze trójporozumienie

fot. Bartosz Schaefer
 

Aeroklub Ziemi Lubuskiej, Uniwersytet Zielonogórski oraz Zespół Szkół Technicznych podpisały dziś trójporozumienie na rzecz rozwoju szkolenia w zakresie mechaniki lotniczej w Zielonej Górze.

Umowa pomiędzy tymi instytucjami ma zacieśnić dotychczasową współpracę. Jednostki edukacyjne będą jeszcze bardziej wspierane przez profesjonalistów z aeroklubu. Kadra z Przylepu będzie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami Mechaniki Lotniczej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz z uczniami Zespołu Szkół Technicznych. Zapotrzebowanie na mechaników lotniczych jest ogromne – mówi dyrektor AZL Artur Haładyn:

Z kolei dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze Mariusz Kita zapewniał, że rolą jego placówki będzie zainteresowanie młodzieży lotnictwem oraz podstawowe szkolenie mechaniczne:

Prorektor ds. studenckich UZ Wojciech Strzyżewski podkreślił, że współpraca pomiędzy aeroklubem i uniwersytetem zacieśniła się wraz ze startem roku akademickiego a tym samym otwarciem kierunku Mechanika Lotnicza:

Trójstronna umowa została podpisana w siedzibie Aeroklubu w zielonogórskim Przylepie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku