°C

Wyburzanie i wycinka. Prace przy Warszawskiej idą pełną parą

fot:E.Kobelak
 

Pracują zaledwie od kilku dni, a efekty ich prac są zaskakujące. Wykonawca budowy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu od poniedziałku prowadzi intensywne rozbiórki i wycinkę drzew. Z krajobrazu miasta zniknął już między innymi mur oddzielający teren dawnego szpitala przy ulicy Warszawskiej od ulicy Teatralnej.

Miasto nie ukrywa, to taki postęp prac bardzo cieszy. Mówi rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela:

 

Mieszkańców z kolei niepokoi prowadzona na terenie dawnego szpitala wycinka drzew. Łącznie ma ich być około 200. – Wycinamy tylko te drzewa, które nie pozwalają na realizację projektu. Teren nadal pozostanie jednak zielony – zapewnia Wiesław Ciepiela:

 

Budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu trwać ma do końca sierpnia 2021 roku. Jeśli od września do szkoły wejść mają uczniowie, o żadnym opóźnieniu nie może być mowy.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku