°C

W katedrze powstanie nowa krypta

fot:P.Małyszko
 

W gorzowskiej katedrze powstanie nowa krypta. Czyli miejsce pod ziemią, w którym chowani będą kościelni dostojnicy. W części kościoła, w której znajduje się prezbiterium, trwają teraz prace archeologiczne. To tam planuje się utworzenie krypty.

Mówi proboszcz parafii katedralnej ks. Zbigniew Kobus.

 

Sam remont katedry powoli zbliża się do końca. Wkrótce zdemontowane zostaną rusztowania z najwyższej części wiezy i wtedy w pełni ukaże się nowa kopuła wraz z latarnią. Wyremontowano także wnętrze katedry:

 

Proboszcz parafii katedralnej jest ostrożny w podawaniu terminu zakończenia prac w katedrze. Jak mówi- wykonawca co jakiś czas ten termin przesuwa. Ksiądz Kobus chciałby otworzyć kościół na święta Wielkanocne, ale już usłyszał, że ten termin może być zagrożony.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku