°C

Pałacyk z pozwoleniami na budowę

Fot: E.Kobelak
 

Nowy właściciel pałacyku Grodzkiego Domu Kultury otrzymał zgody konserwatorskie i pozwolenia na rozbudowę i adaptację obiektu oraz zespołu parkowego - dowiadujemy się w magistracie. Jest więc nadzieja, że budynek ten nie podzieli losu choćby willi Herzoga, która choć powinna, od lat nie jest remontowana.

Mówi dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Stanisława Sztuka:

Miasto sprzedało zabytkowa willę w połowie 2018 roku. Od tego czasu na terenie pałacyku działo się niewiele. – Niestety procedury związane z uzyskaniem pozwoleń budowlanych, zwłaszcza przy zabytkowych budynkach trwają – tłumaczy dyrektor Sztuka. Do 2 sierpnia tego roku. nowy właściciel pałacyku powinien rozpocząć prace, na zakończenie których będzie miał 3 lata. Miasto sprzedało, ale nie straciło kontroli nad tym co dzieje się z willą

Miasto sprzedało willę na Wale Okrężnym, bo nie udało się znaleźć pieniędzy na remont zabytkowego budynku.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku